Style i trendy w meblarstwie. Aranżacja mieszkania.

Style i trendy w meblarstwie. Aranżacja mieszkania.

Style w meblarstwie powstawały przez lata i nadal tworzą się nowe. Ponieważ piękno mebli jest względne i nie każdemu będzie podobać się ten sam styl, powstają inne nowe pomysły lub powracamy do starych styli pamiętanych przez nasze babcie.

W ostatnich latach zdecydowanie bardziej powracamy do tego co już było, projektanci szukają inspiracji ..., a nowe style swoją surowością i brakiem przytulności nie zachwycają. Tak nowoczesne meble są praktyczne i chyba w głównej mierze o to chodziło projektantom. Należy jeszcze dodać, że style w meblarstwie odzwierciedlają epokę w jakiej powstają.

Co tak naprawdę oznacza styl w meblarstwie?

Styl to zespół określonych cech, które wyróżniają meble od pozostałych. Przyjrzyjmy się zatem uważnie jakie wspólne cechy mają meble w różnych stylach.

Styl rustykalny

Meble w stylu rustykalnym wyróżniają się prostotą, nawiązują do tego co naturalne. Drewno niejednokrotnie pozostawione w naturalnej postaci, z wyrazistym rysunkiem słoi. Uchwyty metalowe lub drewniane gałki. Kolor mebli naturalne drewno lub białe.

Styl prowansalski

Styl prowansalski zwany również stylem skandynawskim lub Shabby Chic to styl w którym meble noszą znamiona czasu, czyli są lekko zniszczone. Nie oznacza to, że każdy zniszczony mebel będzie w stylu Shabby Chic (Zniszczony Styl) Meble w stylu prowansalskim są zazwyczaj białe lub kremowe z delikatnymi rzeźbieniami oraz linia mebli jest płynna. Meble są przytulne rozświetlają pomieszczenie, krzesła i stoły a nawet kredensy stoją na wygiętych nogach. 

Styl country

Meble w stylu contry to odwrotność stylu prowansalskiego jeśli mamy na myśli kolorystykę mebli. Styl country to ciemne meble, lub z ciemnymi cokolikami. Drzwiczki i szuflady z metalowymi surowymi okuciami. Fronty wykonane z listw lub frezowane tak, aby na takie wyglądały. Nie udało mi się znaleźć darmowego zdjęcia, które przedstawiało by kredens lub inny mebel z drzwiczkami zgodny z przedstawionym opisem, ale za to na załączonym zdjęciu widać typowy styl contry, który rozpoznać również można po bogatej kolorystyce.

Styl klasyczny

Styl klasyczny chyba najczęściej wybierany styl mebli. Elegancja i funkcjonalność w jednym, meble z duszą i z tradycją. Meble stworzone do rodzinnych spotkań. Krzesła zdecydowanie tapicerowane. Drewno koloru naturalnego. Uchwyty metalowe stylizowane lub okrągłe drewniane gałki.

Przy aranżacji wnętrz świadomie lub nie, często mieszamy różne style. Najważniejsze aby wnętrze, które urządzamy było dostosowane do właściciela, do jego osobowości, a nie odwrotnie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, lub jeśli masz uwagi lub pytania, napisz proszę w komentarzu chętnie odpowiem.

Zostaw komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Przepisz kod z obrazka

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Tagi