Modne i funkcjonalne krzesła i fotele

Modne i funkcjonalne krzesła i fotele

Fotel

Fotel to mebel wypoczynkowy, który służyć powinien przede wszystkim odpoczynkowi, dlatego powinien być dobrze zaprojektowany i wykonany z myślą o funkcjonalności. Kiedyś w szkole mieliśmy do wykonania projekt fotela, ja wzorowałam się fotelami które mieliśmy w domu. Około 20 lat temu większość foteli składała się ze stelaża i dwóch oddzielnych poduch (siedzisko i oparcie), czasami stelaże fotela były w całości tapicerowane, a czasami w całości drewniane. Czy były wygodne? Moim zdaniem nie bardzo.

Fotel powinien być przytulny, siadając i wczytując się w książkę lub gazetę powinno nam być wygodnie. Jak bym dziś miała zaprojektować fotel wzorowałabym się tym załączonym na zdjęciu. Fotel tak zwany uszak, który jest nie tylko z podłokietnikami – co odróżnia fotel od krzesła, ale również posiada boczne zagłówki co jest rewelacyjne przy odpoczynku, czy to czytając czy rozmyślając. Ten typ fotelu ostatnio stał się bardzo popularny.

Krzesło

Krzesło, krzesła razem z stołem stanowią komplet. Zatem ten mebel służy do siedzenia przy stole, ta funkcjonalność nie wymaga aby był tapicerowany, a wręcz odwrotnie tapicerowane krzesła nie są zbyt praktyczne. Aktualne trendy dotyczące krzeseł to krzesła drewniane, krzesła metalowe oraz krzesła na drewnianych nogach.

Zostaw komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Przepisz kod z obrazka

Najczęściej kupowane

Tagi